• Biblická súťaž a biblická olympiáda

• 13. februára 2024 sa v našej škole uskutočnilo školské kolo Biblickej súťaže a olympiády. Súťažilo 12 žiakov v dvoch kategóriách.

V B kategórii /3. a 4. ročník/ sa úspešnými riešiteľmi stali: Alenka Kormaníková, Danielka Sipková, Lenka Vislocká, Juraj Lichvár a Elka Hutníková, ktorí zároveň postupujú do okresného kola. Predmetom súťaže pre túto kategóriu bolo Lukášovo evanjelium.

V 1. kategórii /5. -  9. ročník/ si žiaci preverili vedomosti z viacerých biblických kníh: Genezis kapitoly /12-36/, Daniel /kapitoly 1-6, 13/, Žalm 27 a Jánovo evanjelium. Trojica žiačok s najvyšším počtom bodov: Anastázia Palubová, Júlia Zimová a Zuzana Arendáčová postupujú do okresného kola. Úspešnou riešiteľkou tejto kategórie bola aj Lenka Zimová. Blahoželáme!

• Dejepisná olympiáda

• 5. februára 2024 sa v priestoroch CVČ v Starej Ľubovni uskutočnilo okresné kolo Dejepisnej olympiády. V tomto školskom roku v monotematickej časti zamerané na históriu vybraných slovenských hradov a kaštieľov. V D kategórii sa na 3. mieste umiestnila žiačka 8. ročníka Eva Sivuľková, v E kategórii získala žiačka 7. ročníka Ema Špirková 2. miesto a postup do krajského kola. Blahoželáme!

• Veľký súboj

o najmúdrejšieho medzi najbystrejšími

15. ročník celoslovenskej vedomostnej súťaže

Všetkovedko

Nie každý vie všetko, ale napriek tomu 19 žiakov 1. stupňa  našej školy sa zapojilo do  celoslovenskej vedomostnej súťaže VŠETKOVEDKO.

Medzi prvákmi  v rámci Slovenska súťažilo 8611 súťažiacich, pričom našej prváčke Nelke Bittnerovej sa podarilo predbehnúť 6224 súťažiacich a získala titul VŠETKOVEDKO.

Aj medzi druhákmi sa našiel úspešný žiak Adamko Zima a  svojím  úspešným výsledkom predbehol 6261 druhákov. Do súťaže sa zapojilo 9080 druhákov a tak aj Adamko si vybojoval titul VŠETKOVEDKO.

Štvrták Juraj Lichvár sa popasoval s náročnými štvrtáckymi úlohami, kde sa zapojilo 6685 žiakov. Získal titul VŠETKOVEDKO a bol šikovnejší ako 5223 štvrtákov.

Do súťaže sa zapojili aj žiaci:

1. roč. Vierka Raškevičová, Kristínka Matoľáková, Slávko Mačík, Martinko Karaš a Peťko Vyrostko,

2. roč. Riško Raškevič, Alex Lichvár, Katty Bľandová a Julianka Beňová,

3. roč. Marko Kolej, Martin Sivuľka, Alenka Kormaníková, Lenka Vislocká a Eliška Zamišková,

4. roč. Jozef Čopjak a Sofia Suchodolská.

Všetkým súťažiacim ĎAKUJEME a úspešným riešiteľom VŠETKOVEDKOM

BLAHOŽELÁME!

• 2% z dane

• Vážení rodičia a priatelia školy,

pomôžte nám skvalitniť výchovno-vzdelávací proces na škole darovaním 2% z dane!

Zákon Vám umožňuje darovať 2 % zo svojich daní z príjmov neziskovej organizácii, ako je aj naše Rodičovské združenie. Tento dar Vás nič nestojí, pretože daň by ste inak odviedli štátu. Vaše 2 % pre nás znamenajú prejavenie dôvery a podporu v rozvíjaní našich aktivít v prospech Vašich detí. Využite možnosť rozhodnúť o Vašich 2%!

Finančné prostriedky budú použité na:

• skvalitnenie výchovno-vzdelávacieho procesu na škole
            • skvalitnenie vybavenia školy

Ak sa rozhodnete darovať nám 2% zo svojich daní z príjmu, pripravili sme pre Vás stručný návod, ako na to - Návod