• Talent najmenších

• Dňa  25. 4. 2024 kraľoval v Centre voľného času v Starej Ľubovni

„Talent najmenších“.

Prváci a druháci si zmerali svoje sily v prednese a speve.

Naša škola ukázala, že máme talentovaného speváka Lukáša Bittnera, ktorý si spomedzi zúčastnených spevákov a speváčok vyspieval krásne

1. miesto.

Srdečne blahoželáme a prajeme veľa ďalších úspechov.

• Krajské kolo Dejepisnej olympiády

• 19. apríla 2024 sa v ZŠ Prostějovská Prešov uskutočnilo krajské kolo Dejepisnej olympiády, na ktorom sa zúčastnila aj Evka Sivuľková z 8. A. V kategórii D bola úspešnou riešiteľkou a z 24 účastníkov súťaže obsadila 9. miesto. Za úspešnú reprezentáciu našej školy jej vyslovujeme poďakovanie!

• Upratovanie pri príležitosti Dňa Zeme

• V pondelok (29. 4. 2024) o 10.00 hod. sa uskutoční uprtovanie verejného priestranstva obce Kamienka žiakmi základnej školy.

Škola sa zapojila do výzvy "Barbie upratovanie", kde škole boli poskytnuté vrecia a rukavice na zber odpadu.

• Vidiečanova Habovka - okresné kolo

• Dňa 19. 4. 2024 sa konala regionálna postupová súťaž a prehliadka detského hudobného folklóru Vidiečanova Habovka – Spievajže, si  spievaj...

Našu školu reprezentovali žiaci v každej kategórií:

1. kategórií Spevácke skupiny:

DFS Radosť – zlaté pásmo s priamym postupom

kategórií Sólo, Duo spev :

Juliana Karašová – zlaté pásmo s návrhom na postup

Diana a Eliška Zamiškové – zlaté pásmo

Sofia Krettová – strieborné pásmo

Lukáš Bittner – strieborné pásmo

Peter Kseňák – strieborné pásmo

• Otvorená hodina v triede "Mravčekov"

• Dňa 16.4.2024 sa uskutočnilo v 1. triede  Mravčekov otvorená hodina, kde pani učiteľky predviedli rodičom a budúcim škôlkárom ako pracujú s deťmi počas dopoludňajšej cielenej aktivite. Pracovali sme s témou Dopravné prostriedky. Deti boli aktívne, šikovné a usilovné.

• Medzníky druhej svetovej vojny

• 18. apríla 2024 si naši deviataci: Adam Arendáč, Vanesa Choborová a Lenka Zimová v Centre voľného času v Starej Ľubovni preverili vedomosti z dejín druhej svetovej vojny, Slovenského národného povstania a regionálnych dejín. V tejto súťaži súťažili trojčlenné družstvá siedmich škôl: ZŠ Komenského, ZŠ Levočská, ZŠ s MŠ Hniezdne, ZŠ s MŠ Nová Ľubovňa, ZŠ s MŠ Jarabina, ZŠ s MŠ Kamienka a ZŠ s MŠ Plavnica.

Cieľom  tejto súťaže je prehlbovať, rozširovať a upevňovať v povedomí mládeže vedomosti o Slovenskom národnom povstaní a boji proti fašizmu; pripomenúť si 80. výročie SNP a 79. výročie ukončenia 2. svetovej vojny,  budovať úctu mladej generácie voči obetiam fašizmu.

Naši žiaci sa umiestnili na 4. mieste, ku ktorému im blahoželáme a ďakujeme za reprezentáciu školy.

• Archieparchiálne (krajské) kolo Biblickej olympiády v Prešove

• Dňa 16. 04. 2024 sa žiačky našej školy: Zuzana Arendáčová, Anastázia Palubová a Júlia Zimová /5R/ zúčastnili 22. ročníka Biblickej olympiády Prešovskej archieparchie, ktoré sa uskutočnilo v Gréckokatolíckom kňazskom seminári v Prešove.

V biblickej olympiáde /BO/ sa v 1. kategórii /5. – 9. ročník ZŠ/ stretlo 15 družstiev zastupujúcich svoj protopresbyterát. Predmetom pre štúdium BO v tomto školskom roku boli Kniha Genezis 12-36, Kniha Daniel 1-6; 13, Žalm 27 a Evanjelium podľa Jána. Spoločná téma vybraných kníh: Vytrvať vo viere.

Stretnutie začalo úvodnou modlitbou Molebenu k bl. biskupovi P.P. Gojdičovi za prítomnosti prešovského arcibiskupa metropolitu vladyku Jonáša Maxima. Po ňom si súťažiaci vypočuli katechézu o živote v seminári a následne po nej si prezreli video nahrávky /scénky/, zamerané na dobovosť – ako jednu zo súťažných úloh, ktoré si doma pripravili. Nasledovalo ďalších päť súťažných kôl, ktoré zahŕňali: test, posolstvo biblického textu, geografiu, internetovú diskusiu a prácu s obrazom.

Celé stretnutie prebiehalo v pokojnom duchu a priateľskej atmosfére. Dievčatá z našej školy získali krásne 4. miesto, za čo im patrí uznanie a blahoželanie.

Povzbudené modlitbou Žalmu 27,13: „Verím, že uvidím, dobrodenia Pánove v krajine žijúcich“ sa vrátili obohatené o ďalšiu príjemnú skúsenosť.

• Pytagoriáda

• Dňa 9. 4. 2024 sa konal 45. ročník okresného kola Pytagoriády pre kategórie P3, P4, a P5.

Našu školu reprezentovali z 3. ročníka Marko Kolej, Lenka Vislocká, Eliška Zamišková, Daniela Sipková a Martin Sivuľka, zo 4. ročníka Jozef Čopjak, Matúš Sivuľka, Šimon Zima a z 5. ročníka žiačka Anastázia Palubová.

Úspešnými riešiteľmi boli Šimon Zima a Anastázia Palubová.

Srdečne blahoželáme a všetkým riešiteľom ďakujeme za reprezentáciu školy.

• Okresné kolo v street basketbale

• Dňa 16.04.2024 sa chlapci z 6., 8. a 9. ročníka zúčastnili okresného kola v street basketbale. Okresného kola sa zúčastnilo 11 škôl. Naši žiaci skončili v skupine so ZŠ Komenského, ZŠ Levočská a ZŠ Jakubany. Boli to ozaj ťažkí súperi, ale naši chlapci statočne bojovali. Aj napriek tomu, že sa im zo skupiny nepodarilo postúpiť, podali veľmi pekné výkony. Chlapcom ďakujeme za fair play. Mgr. Augustínová Fečková

• Návšteva DJZ a Múzea rusínskej kultúry v Prešove

• 11. apríla 2024 žiaci 5. - 9. ročníka navštívili Divadlo Jonáša Záborského, kde si v historickej budove pozreli predstavenie Hrôzostrašné príbehy strýka Montaguea oEdgarovi, slušne vychovanom mladom gentlemanovi, ktorý sa ničoho nebojí, a preto mu strýko Montague rozpráva "strašidelné" príbehy.Ďalším navštíveným miestom bolo Múzeum rusínskej kultúry, kde si žiaci prezreli všetky expozície, vypočuli si prednášku o histórii Rusínov a objavili aj vzácne exponáty práve z Kamienky.

• Voda je vzácny dar pre život na ZEMI

Pri príležitosti Svetového dňa vody

sme pre žiakov 1.stupňa na našej škole zrealizovali

netradičný projektový deň