• Šaliansky Maťko

• Dňa 17. 1. 2020 sa v CVČ v Starej Ľubovni konala okresná súťaž v prednese povestí pod názvom Šaliansky Maťko.

Oceňujeme žiačky z 2. ročníka Kristínku Gregovú a 4. ročníka Marienku Špirkovú, ktoré sa do danej súťaže zapojili a úspešne reprezentovali našu školu. Obidve získali pochvalný list za výborný prednes v svojich kategóriách.

Blahoželáme!

• Všetkovedko

• Do celoslovenskej súťaže Všetkovedko sa aj v tomto školskom roku zapojili tisícky žiakov z celého Slovenska. Nechýbali medzi nimi aj naši žiaci z každého ročníka 1. stupňa ZŠ. Titulom Všetkovedko a Všetkovedko školy sa môže pochváliť žiačka 2. ročníka Emília Lichvárová, ktorá v súhrnom hodnotení v rámci celého Slovenska kde súťažilo 7794 detí sa umiestnila na 11. mieste spomedzi žiakov druhého ročníka.

Titul Všetkovedko sa podarilo získať žiačke 3-ročníka Radke Zimovej , ktorá v súhrnom hodnotení v rámci celého Slovenska kde súťažilo 7093 žiakov sa umiestnila na 35. mieste a aj žiakovi 4. ročníka Samuelovi Kolejovi, ktorý v súhrnom hodnotení kde súťažilo 6740 v rámci celého Slovenska sa umiestnil na 56. mieste.

Víiťazom blahoželáme a ďakujeme za reprezentáciu školy aj ostatným súťažiacim.

2. ročník: N. Holíková, K. Markovičová, K. Gregová, F. Kolej, Š. Zima

3. ročník: . J. Lichvar, N. Mačíková, M. Škvara, M.Nestorik, M. Špirková, D. Vislocký

4. ročník: E. Sivuľková, T. Suchodolský, P. Halčák, M. Špirková

• Výročná členská schôdza Jednoty dôchodcov Slovenska

• Žiaci ZŠ s MŠ vystúpili na výročnej členskej schôdzi Jednoty dôchodcov 26. 1. 2020 v salóniku reštaurácie Drotár. Kristínka Gregová z 2. ročníka zarecitovala povesť, škôlkarky Ela Hutníková a Sofia Krettová zaspievali kamiensku ľudovú pesničku a šiestak Maroš Hutník prečítal svoju súťažnú prácu o babke Helene Raškevičovej, ktorá bola uverejnená v zborníku Babka, dedko 2019.

Za svoje výkony si vyslúžili potlesk a sladkú odmenu.

• Babka a dedko

• 5. 12. 2019 v obradnej sieni Mestského úradu si titul Dedko roku 2019 prevzal dedko Juraj Zahorjan, o ktorom do súťaže s láskou a humorom napísala  Katka Zahorjanová, žiačka 9. ročníka.

Práca Maroša Hutníka zo 6. ročníka o babke Helene Raškevičovej bola vybratá spomedzi zaslaných prác a zverejnená v zborníku.