• GUĽKO-BOMBUĽKO (mimočítankové čítanie v 2. ročníku)

• Časopisy a knihy sú magickou cestou, ako v deťoch podporiť zvedavosť a lásku k učeniu.

Nielen Guľko Bombuľko sa kotúľal po dvore, ale aj Druháčikovia sa prekotúľali prečítaním celej knihy do sveta fantázie, zážitkov a rôznych predstáv. Čítaním kníh nestratíme túžbu skúmať, poznávať a náš svet nás neprestane fascinovať.

Veríme, že takto budú všetky deti hravé a šťastné!

• Strážne veže - Vlastiveda vo 4. ročníku

• Žiakov 4. ročníka na hodinách vlastivedy zaujala minulosť. Dozvedieť sa o živote našich predkov bolo pre nich veľkou výzvou. Osvojovali si netradičné názvy území, mená panovníkov a významných osobností, oboznamovali sa s rôznymi historickými udalosťami.

Ochrana územia bola vždy pre našich predkov prvoradá.

A tak vlastne vo fantázií detí a za pomoci rodičov vznikli STRÁŽNE VEŽE, ktoré mali veľký význam v časoch nájazdov Turkov a Tatárov na naše územie.

• Vesmír - Prírodoveda vo 4. ročníku

• Kto by sa nechcel raz dostať do Vesmíru? Sen mnohých. My sme si tento sen vo

4. ročníku splnili. Každý zo žiakov si vytvoril  svoj vlastný vesmír. A tak sme mohli  to, čo je nám veľmi vzdialené obdivovať zblízka - hviezdy, planéty, Mesiace, súhvezdia.

Poďte si to pozrieť spolu s nami!

• Vŕbová píšťalka

• Dňa 23. novembra sa v Kine Tatra konalo okresné kolo súťaže v speve ľudových piesní pod názvom „Vŕbová píšťalka“.

Spev to je radosť a potešenie. Ľudová pieseň dokáže rozveseliť každého človeka a to najmä vtedy, keď sa spojí s krásnym detským hlasom. Svojim výkonom najlepšie presvedčil a svoj spevácky talent preukázal žiak 5. ročníka Peter Kseňák, ktorý získal 1. miesto.

Výborne našu školu reprezentovali aj Veronika Lichvárová (5. A) a Lukáš Bittner (1.A). Víťazovi srdečne blahoželáme.

• Technická olympiáda (okresné kolo)

• Dňa 23.11.2023 sa konalo okresné kolo Technickej olympiády.

Naša škola mala zastúpenie v obidvoch súťažných kategóriách.

Žiaci počas súťaže ukázali svoje vedomosti nielen v teoretickej časti, ale aj pri praktických zručnostiach. Teší nás, že sa chlapcom darilo.

V kategórií A žiaci 9. ročníka N. Kundľa a M. Markovič obsadili 3. miesto a v kategórií B žiak

6. ročníka V. Beňo obsadil 2. miesto.

Srdečne blahoželáme!

• Zober loptu, nie drogy!

• Každoročne pripadá Európsky týždeň boja proti drogám na tretí novembrový týždeň. V tomto  roku  tento týždeň prebiehal od 19. do 23. novembra.  Je známe, že  prevencia začína v rodinách, v komunikácii a v správnom trávení voľného času.

Naši žiaci sa v tomto týždni zapojili do športových aktivít, aktívne spolupracovali a komunikovali s pracovníčkou RÚVZ. Na triednických hodinách sa sústredili  na výpovede ľudí, ktorí prešli PEKLOM drog a veríme, že ich negatívne skúsenosti budú pre všetkých výstrahou.

ZOBER LOPTU a NIE DROGU je tá správna cesta.

• iBobor - celoslovenská informatická online súťaž

• V dňoch 6. - 12. novembra 2023 sa uskutočnila celoslovenská informatická online súťaž iBobor, v ktorej si žiaci 3. až 9. ročníka mohli vyskúšať svoje vedomosti z informatiky a zručnosti analytického myslenia.

Úspešní riešitellia v jednotlivých kategóriach:

Drobec (3. ročník): Dávid Šviderský (3R), Martin Sivuľka (3R), Damián Schloserik (3R), Maroš Raškevič (3R), Peter Zima (3R)

Bobrík (4. a 5. ročník): Zuzana Arendáčová (5R), Anastázia Palubová (5R), Juraj Lichvár (4R), Diana Zamišková (5R), Michal Zima (4R), Diana Zamišková (ťR), Ela Hutníková (4R), Miroslava Pacoltová (5R)

Benjamín (6. a 7. ročník): Natália Mačíková (7R)

Kadet (8. a 9. ročník): nie je úspešný riešiteľ

• Burza informácií o stredných školách pre 9. ročník

• Kam na strednú?

Túto otázku si kladú aj naši deviataci. Pri rozhodovaní im môže pomôcť Burza stredných škôl, ktorá sa uskutočnila 7. 11. 2023 v Športovej hale v Starej Ľubovni.

Svoje študijné odbory na nej predstavili všetky ľubovnianske stredné školy, SOU v Podolínci, ale aj SOŠ zo Svitu a Pedagogická a sociálna akadémia z Levoče.

Deviatakov zaujali nielen šikovní študenti, ktorí prezentovali svoje školy, ale aj celková atmosféra - v športovej hale sa to hmýrilo mladými ľuďmi, ponukami, technikou, spevom, tancom, ochutnávkami jedál, nápojov, zdobili sa torty, upravovali sa účesy, prezentovali sa možnosti pobytu v zahraničí, ale už aj ponuka práce po strednej v našej Ľubovnianskej nemocnici.