• Večer s rozprávkou

• Dňa 11.5.2023 sme sa spolu so žiakmi 1. stupňa preniesli do sveta  rozprávok. Tí si pre svojich rodičov a blízkych pripravili krásny Večer s rozprávkou.

V ňom sme držali prsty všetkým hrdinom, ktorí bojovali so zlom – Červenej čiapočke, múdremu kopáčovi, Maruške aj Šípkovej Ruženke.

Po krásnom rozprávkovom predstavení pokračoval Večer s rozprávkou  diskotékou v priestoroch školy, v ktorej žiaci strávili aj noc.

Veríme, že veselé a nezabudnuteľné zážitky  zostanú v pamäti všetkých nadlho.

• Vyzvi srdce k pohybu

• V máji  sa ochladilo aj väčšinou prší.  Sme veľmi radi, že na Relaxáčiku sa nám podarilo využiť deň s dobrým počasím na cyklistiku. Možno to bude impulzom k zapojeniu sa do Celonárodnej  kampane  od 15.5.2023 do 6.8.2023.  Vyzvi  srdce k pohybu!

Viac informácií získate na www.uvzsr.sk

NEVÁHAJTE a zapojte sa všetci!

Nielenže pomôžete svojmu zdraviu, ale  so štipkou šťastia možno aj získate vecnú odmenu.

• Slávik Slovenska - okresné kolo

• Naša škola sa už tradične zapája do súťaží v speve ľudových piesní. Dňa 12.5.2023 sa konalo okresné kolo súťaže Slávik Slovenska 2023. Našu školu reprezentovali dve žiačky, žiačka 4. ročníka Julianka Karašová a žiačka 7. ročníka Mária Špirková.

Víťazkou v II. kategórií sa stala žiačka Julianka Karašová.

Srdečne blahoželáme!

• MIDI COOL VOLEJBAL

• Do fotogalérie bol pridaný nový album MIDI COOL VOLEJBAL.

Dňa 26.04. 2023 sa žiaci 5., 7. a 8. ročníka zúčastnili okresného kola v MIDI COOL volejbale, ktoré sa konalo na základnej škole Komenského. Aj napriek skvelým výkonom našich chlapcov sa nám nepodarilo postúpiť zo skupiny. Chlapcom ďakujem za skvelé výkony a hru v duchu fair play. Mgr. Barbora Augustínová

• McDonald´s Cup - futbal

• Do fotogalérie bol pridaný nový album McDonald´s Cup - futbal.

Dňa 04.05. 2023 sa žiaci a žiačky 3. a 4. ročníka zúčastnili okresného kola vo futbale s názvom McDonald´s Cup. Tohto turnaja sa zúčastnilo 10 škôl. Aj napriek veľkej snahe našich športovcov sa nám nepodarilo postúpiť zo skupiny. Žiakom a žiačkam ďakujem za skvelé výkony a za hru v duchu fair play. Mgr. Barbora Augustínová

• Krajské kolo Biblickej olympiády a súťaže

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Krajské kolo Biblickej olympiády a súťaže.

V dňoch 26. apríla a 27. apríla 2023 sa v priestoroch Gréckokatolíckeho kňazského seminára Prešov uskutočnilo krajské kolo biblickej olympiády a biblickej súťaže.

V biblickej olympiáde v 1. kategórii /5.-9. ročník/ sa stretlo 16 družstiev. Našu školu reprezentovali Adam Arendáč, Elenka Sipková a Lenka Zimová (8. ročník). Predmetom pre štúdium BO boli štyri biblické knihy: Kniha Nehemiáš, Kniha Judit, Kniha Ester a Prvý Petrov list. Po úvodnom Molebene k bl. biskupovi P. P. Gojdičovi sa súťažiaci mohli oboznámiť s históriou i súčasnosťou kňazského seminára. Po nej si prezreli video nahrávky – jednu zo súťažných úloh, ktoré si doma pripravili. Súťažiaci súťažili v piatich kolách a celkovo sa umiestnili na 10. mieste.

Predmetom biblickej súťaže kategória B /3.- 4. ročník/ boli Skutky apoštolov. Súťaž modlitbou Molebenu otvoril vladyka Peter Rusnák, ktorý povzbudil súťažiacich krátkou katechézou. Súťažilo 15 družstiev a naše žiačky Zuzana Arendáčová, Anastázia Palubová a Júlia Zimová (4. ročník) obsadili krásne 5. miesto.

Ďakujeme obom družstvám za reprezentáciu našej školy a prajeme veľa síl do ďalších ročníkov biblickej olympiády.