• Školský výlet 6., 7. a 8. ročník

• Vo štvrtok 29. júna žiaci 6., 7. a 8. ročníka v sprievode učiteliek Ing. A. Lichvárovej a ThLic. I. Halgašovej, PhD. navštívili krajské mesto Prešov.

Na začiatku vystúpili na Kalváriu – v  minulosti to bola druhá najkrajšia kalvária na území Uhorska. Jej pôvod siaha do 18. storočia a ponúka krásny a jedinečný výhľad na celé mesto i okolie Prešova. Po miernom výstupe sa naši druhostupniari presunuli na Hlavnú ulicu Prešova za brány nákupného centra NOVUM.

Ďalšou zastávkou bol Solivar – unikátny komplex technických objektov na čerpanie a varenie soli zo soľanky, pochádzajúci zo 17. storočia. So záujmom si pozreli šachtu Leopold, četerne (rezervoáre soľanky), varňu i ďalšie priestory na uskladnenie soli. Hodnotnú prehliadku o soli zavŕšila konečná „sladká“ zastávka na ceste domov – zmrzlina v Lipanoch.